Zarejestrowany Wzór Wspólnotowy No 006970612-0001, zgłoszony do ochrony patentowej jako wynalazek oraz do ochrony prawnej jako wzór użytkowy.

Zdobył prestiżową nagrodę Ekolaur w kategorii Ekoprodukt, zielone technologie za przedsięwzięcie „Eko-Słupek AirSensor” w 18. edycji Konkursu „Ekolaury Polskiej Izby Ekologii 2019(zobacz dyplom).

EkoSłupek jest zaawansowanym urządzeniem do pomiaru i sygnalizowania jakości powietrza za pomocą koloru światła na terenach otwartych oraz w miejscu pracy. Został wyposażony w oświetlenie ledowe, które na podstawie wyników bieżących pomiarów stężenia pyłów zawieszonych, jak również innych zanieczyszczeń, przybiera barwę zgodną z Polskim Indeksem Jakości Powietrza, jak przedstawiono poniżej.

Rozwiązanie służy zwiększaniu świadomości społecznej jakości powietrza, a także ostrzega przed szkodliwymi dla zdrowia zanieczyszczeniami na terenach otwartych. Ponadto urządzenie może zostać wykorzystane do pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy, pozwalając zminimalizować ryzyko dla pracowników.

Szczegółowe wyniki pomiarów stężenia zanieczyszczeń w powietrzu dokonywanych przez urządzenie można odczytywać za pomocą aplikacji mobilnej AirSensor.

Zachęcamy do pobrania aplikacji za pośrednictwem Google Play lub App Store. 

Air Sensor - aplikacja App Store

Polityka prywatności aplikacji AirSensor

Zapraszamy także na Facebook oraz na Instagram.

EkoSłupek posiada dodatkowo moduły:

WiFi, umożliwiający użycie bezprzewodowej sieci LAN do łączenia się z platformą AirSensor(2), pozwalającą na dostęp do szczegółowych danych z pomiarów zainstalowanych w urządzeniu czujników,

Bluetooth® umożliwiający komunikację pomiędzy słupkiem a aplikacją mobilną AirSensor, za pośrednictwem której można sterować parametrami urządzenia i odczytywać aktualne wyniki pomiarów zainstalowanych czujników.

Przeznaczenie: Pomiar stężenia zanieczyszczeń w powietrzu:(1)

  • dwutlenku siarki (SO2)
  • ozonu (O3)
  • pyłów zawieszonych PM 1, PM 2.5, PM 10
  • formaldehydów.
  • Dodatkowo pomiar ciśnienia atmosferycznego, temperatury i wilgotności.

Zastosowanie: otoczenie budynków biurowych, parki, ciągi piesze, zewnętrzne place zabaw, boiska sportowe zewnętrzne, siłownie na świeżym powietrzu, przedszkolne i szkolne ogródki, także wewnątrz pomieszczeń i hal produkcyjnych.

Stopień ochronny: IP 65 dla części optycznej i układu zasilającego.

Materiał: anodowany stop aluminium.

Klosz: mrożony wykonany z polimetakrylanu metylu (PMMA).

Po wykonaniu pomiaru sygnalizuje aktualny stan powietrza, zgodnie z przypisaną do zanieczyszczenia kolorystyką.

Przewidywany czas eksploatacji LED: 25 000 h.(3)

Liczba diod: 256 LED RGB.

Urządzenie może także pracować w trybie lampy LED lub w trybie dzielonym (część diod wykorzystywana jest jako oświetlenie LED a część pozostaje wskaźnikiem zanieczyszczeń).

POBIERZ ULOTKĘ

ULOTKA Eko-Słupek AirSensor przód - wersja finalna z przypisami
Parametry_techniczne_AirSensor
Dyplom_Ekolaur
powrót