EkoSłupek stanowi Zarejestrowany Wzór Wspólnotowy No 006970612-0001, został zgłoszony do ochrony patentowej oraz do ochrony prawnej jako wzór użytkowy.

Jest urządzeniem przeznaczonym do sygnalizowania jakości powietrza za pomocą koloru światła. Został wyposażony w oświetlenie ledowe, które na podstawie cogodzinnych wyników pomiaru stężenia pyłów zawieszonych, jak również innych zanieczyszczeń, przybiera barwę zgodną z Polskim Indeksem Jakości Powietrza.

Zdobył prestiżową nagrodę EKOLAURA w kategorii Ekoprodukt, zielone technologie za przedsięwzięcie „Eko-Słupek AirSensor” w 18. edycji Konkursu „Ekolaury Polskiej Izby Ekologii 2019

Pobierz aplikację AirSensor, aby połączyć się z EkoSłupkiem:

Air Sensor - aplikacja App Store

Polityka prywatności aplikacji AirSensor
ULOTKA Eko-Słupek AirSensor przód - wersja finalna z przypisami

EkoSłupek posiada dodatkowe moduły:

WiFi, umożliwiający użycie bezprzewodowej sieci LAN do łączenia się z platformą AirSensor(2), pozwalającą na dostęp do szczegółowych danych z pomiarów zainstalowanych w urządzeniu czujników,

Bluetooth® umożliwiający komunikację pomiędzy słupkiem a aplikacją mobilną AirSensor, za pośrednictwem której można sterować parametrami urządzenia i odczytywać status aktualnych pomiarów zainstalowanych czujników.

Przeznaczenie: Pomiar stężenia zanieczyszczeń w powietrzu:(1)

  • dwutlenku siarki (SO2)
  • ozonu (O3)
  • pyłów zawieszonych PM 1, PM 2.5, PM 10
  • formaldehydów.
  • Dodatkowo pomiar ciśnienia atmosferycznego, temperatury i wilgotności.

Zastosowanie: otoczenie budynków biurowych, parki, ciągi piesze, zewnętrzne place zabaw, boiska sportowe zewnętrzne, siłownie na świeżym powietrzu, przedszkolne i szkolne ogródki.

Stopień ochronny: IP 65 dla części optycznej i układu zasilającego.

Materiał: anodowany stop aluminium.

Klosz: mrożony wykonany z polimetakrylanu metylu (PMMA).

Po wykonaniu pomiaru sygnalizuje aktualny stan powietrza, zgodnie z przypisaną do zanieczyszczenia kolorystyką.

Przewidywany czas eksploatacji LED: 25 000 h.(3)

Liczba diod: 256 LED RGB.

Urządzenie może także pracować w trybie lampy LED lub w trybie dzielonym (część diod wykorzystywana jest jako oświetlenie LED a część pozostaje wskaźnikiem zanieczyszczeń).

Parametry_techniczne_AirSensor

 

 
Dyplom_Ekolaur